300 тисяч протестували проти «Альтернативи для Німеччини»

По всій Німеччині в суботніх мітингах проти правих радикалів і правопопулістської партії «АдН» взяли участь понад 300 тисяч людей.

Щонайменше 300 тисяч людей в Німеччині мітингували в суботу, 20 січня, проти ультраправих сил і правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” (АдН), повідомляє німецьке інформаційне агентство dpa.

Так, у Франкфурті-на-Майні, так званій “фінансовій столиці країни”, на акцію протесту під гаслом “Захистимо демократію” вийшли, за оцінками поліції, 35 тисяч людей. Така ж кількість мітингарів зібралася в Ганновері. 30 тисяч протестували в Дортмунді, по 20 тисяч – у Штутгарті та Карлсруе, 18 тисяч – у Гайдельберзі, 16 тисяч – у Галле, 12 тисяч – у Касселі, по 10 тисяч – у Нюрнберзі, Вупперталі та Ерфурті. Ще тисячі та десятки людей мітингували в менших містах. Навіть на курортному острові Зюльт у Північному морі на протест вийшли близько 600 людей.

Учасники акції протесту у Франкфурті. На плакаті написано “Ні повторенню 1933 року!”

Демонстранти тримали плакати з написами “Фашизм не є альтернативою”, “Нацистам немає місця”, “Нацисти і антисеміти повинні бути вислані” тощо.

Приводом для протестів стала участь представників “АдН” у зустрічі правих екстремістів, про яку на початку січня повідомило видання Correctiv. На ній також були присутні члени консервативного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) – найбільшої опозиційної партії. Учасники обговорювали ідею так званої “реміграції” – примусу мільйонів іноземців і громадян Німеччини з міграційним корінням залишити країну.

Акція протесту в Штутгарті. Фото: Christoph Schmidt/dpa/picture alliance

У своєму виступі в п’ятницю канцлер ФРН Олаф Шольц (Olaf Scholz) назвав реміграцію “атакою на демократію”. “Я кажу це абсолютно чітко і суворо: праві екстремісти атакують нашу демократію”, – сказав він.

На тлі цього по всій Німеччині вже понад тиждень відбуваються мітинги проти правого екстремізму та “АдН”. Також у країні розгорілися дебати про заборону “АдН”, якій на федеральному рівні висунута підозра в екстремізмі.

Джерело: dw.com

 

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте